Mester szakosok blogbejegyzései CSR témában

CSR_Corvinus

CSR_Corvinus

Kommunikáció és CSR

2018. január 15. - rbraun

Anonymus

A CSR vagy más néven a vállalatok társadalmi felelősségvállalása igen fontos szerepet játszik a cégek életében. Eredete egészen a 18. századig nyúlik vissza. Először Adam Smith közgazdász mondta ki, hogy az erkölcs szabályainak betartása rendkívül fontos része a vállalat működésének. Majd a 19. században a rohamos gazdasági növekedés, valamint a vállalatok gyarapodásának hatására még nagyobb mértékben előtérbe került a társadalmi felelősségvállalás, hiszen egyre több érintettjei lettek a vállalatoknak. Azonban jelenleg is vitatott kérdés, hogy a vállalatok CSR kommunikációját milyen mértékben kell kommunikálni vagy kell-e egyáltalán kommunikálni. Pozitív lehet, az érinttetek szempontjából, hiszen így a bizalom érzet növekedhet bennük. Azonban, ha egy vállalat ezt nem megfelelően teszi meg pont az ellenkezőjét válthatja ki, tehát rendkívül fontos a megfelelő kommunikációs eszközök kiválasztása, valamint a kommunikáció módja és üzenete. Mint, ahogy tudjuk, létezik egyirányú és kétirányú kommunikáció is. Véleményem szerint az egyirányú kommunikáció nem a legmegfelelőbb választás lehet egy cég szempontjából, hiszen ebben az esetben csak információt adnak át az érintetteknek, valamint megfogalmaznak egy vonzó üzenetet, azonban semmilyenfajta visszacsatolásra nincs lehetőség. A kétirányú kommunikációnak két fajtája van az aszimmetrikus és a szimmetrikus. Az aszimmetrikus során az érintetteknek lehetőségük van elmondani a véleményüket, azonban nem biztos, hogy ezáltal bármilyen változás fog történni. A szimmetrikus kétirányú kommunikáció, amely számomra a legszimpatikusabb, hiszen ebben az esetben az érintettek részesei lehetnek a CSR kommunikációnak, bevonódhatnak és javaslatokat tehetnek. Úgy gondolom, hogy nagyon fontos a vállalat szempontjából a megfelelő CSR kommunikáció kiválasztása, hiszen ezen akár a vállalat hitelessége és jó hírneve is múlhat. Szerintem mindenféleképpen kell a kommunikáció lehetőségével élni, azonban be kell vonni az érintetteket, hiszen egy beszélgetés is csak akkor lesz élvezetes, ha nem csak egy személy kommunikál, hanem kölcsönös ez a párbeszéd.

Források: Lukács R. (2015). A vállalat társadalmi felelősségvállalás kommunikációjának elvei és eszközrendszere a marketingben Vezetéstudomány [on-line] XLVI. évfolyam 9-10.szám. Elérhetőség/hozzáférés: http://unipub.lib.uni-corvinus.hu/2142/1/VT_2015n910p2.pdf [olvasva: 2017. november 9.]

http://gti.ektf.hu/anyagok/tananyagok/Csafor_Hajnalka/201112_1/CSR_Master.pdf [olvasva: 2017. november 9.]

A bejegyzés trackback címe:

https://csrmesterek.blog.hu/api/trackback/id/tr8213577513

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása